info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
28.09.2018 Pouvoir Absolu otcem zimní královny

Dnes 28.9.2018 zvítězila dvouletá dcera Pouvoir Absolu (Sadler´s Wells) DARK ABSOLU (z Rabbit Dark Angel po Dark Angel) v Ceně zimní královny v Karlových Varech (R - cena Listed - 2 klisny - 1600 m - 550 000 Kč).

Bělka Dark Absolu je v majetku stáje Rabbit Trhový Štěpánov, která je zároveň chovatelem klisny, trenérem je Allan Petrlík.

V dostihu bylo 9 startujících klisen, z toho pouze 3 české odchovankyně. Stájová kolegyně Motivator Lady (Durante Alighieri) dělala tempo dostihu pro Dark Absolu, ta zvítězila jistě o 1 1/4 délky v rekordu dostihu 01:39,75.
Na druhém místě doběhla ve Francii narozená a odchovaná Astoria (Silver Frost), dcera výtečné Kolymbie, která byla několik měsíců také odchovávána v Hřebčíně Napajedla. Třetí skončila favoritka dostihu, vítězka Simsonovy ceny Falcon Baby (Sir Percy).

Pro Dark Absolu to byl třetí životní start, v debutu skončila druhá, dvě délky za stájovou kolegyní Motivator Lady, ve druhém startu zvítězila lehce o 8 délek v seriálu Fitmin v Praze a dnes v rekordu dráhy zvítězila v Ceně zimní královny v Karlových Varech. 

Po Pouvoir Absolu jsou aktuálně na prodej 4 roční koně v majetku Hřebčína Napajedla:

ABSOLUTIC

AVIGNON

LATINA LADY

NEARTICA

Foto Dark Absolu - Monika Vodičková: