14.03.2021 Napsali o nás - Cat Junior míří do Napajedel

www.dostihy.fitmin.cz

Cat Junior3První Storm Catův (Storm Bird) syn v českém chovu CAT JUNIOR, jehož před pár dny zakoupil Miroslav Kantek, bude stát v Hřebčíně Napajedla. Jak jsme Vás již informovali, hřebcův nový majitel vedl jednání o hřebcově umístění v České republice. "Chceme aby stál na místě, kde bude moc plně využít svůj potenciál, vedeme jednání s Hřebčínem Napajedla," uvedl před týdnem pro naše stránky Kantek. Jak nás nyní informovala vedoucí napajedelského hřebčína Martina Benková, došlo mezi oběma subjekty k dohodě a hřebec bude připouštět v Napajedlích.

Částečně tak nahradí nečekaně uhynulého Egertona (Groom Dancer), o něhož přišel hřebčín krátce před začátkem připouštěcí sezóny. 

Cat Junior, který jako roček stál 500.000 dolarů, běhal od dvou do sedmi let, během kterých absolvoval 27 startů, z nichž 3 proměnil ve vítězství, dále získal 6 druhých a 3 třetí místa a vydělal 304.207 liber. Nejlépe mu vyhovovala distance 1400 metrů, na které získal hned 5 druhých míst v anglických Gr.2 zkouškách - Challenge Stakes (2x), Park Stakes, Lennox Stakes a Hungerford Stakes. Získal i dvě blacktype vítězství - v Dubaji v Burj Nahaar Stakes (Gr.3) a ve švédském Taby, kde vyhrál Swedish Open Mile (L). Cenná jsou i čtvrtá místa v St James's Palace Stakes (Gr.1) a Prix Jean Prat (Gr.1).

V roce 2012 byl zařazen do chovu ve francouzském Haras Du Pays d'Auge, ze kterého se po dvou letech stěhoval na Haras des Fontaines. Tam strávil 4 sezóny, loni působil na Haras des Fontaines. V první sezóně připouštěl za 2.800 €, později jeho poplatek klesl až na polovinu, pro letošek měl stanovený poplatek 1.500 €. Podle statistik serveru France-Galop se mu ve Francii narodilo 106 potomků, kteří na tamních drahách absolvovali 461 startů, 32 vyhráli, ve 163 se umístili a vydělali 587.775 €. Nepodařilo se mu dát potomka, který by zvítězil či se umístil v blacktype dostihu, jeho nejúspěšnějším potomkem je Donuts Reyor, vítěz Ceny Scottish Rifla (L) při Turf-Gala, který se Francii vyhrál 7 dostihů včetně dvou velkých Quinté+ handicapů a vydělal 142.400 €, zčásti ve službách stáje Radka Luky a tréninku jeho bratra Václava.

Cat Junior je synem svého času nejdražšího plemeníka světa Storm Cata, který v době své největší slávy připouštěl za 500 tisíc dolarů a je prvním jeho synem v našem chovu. Matka Luna Wells (Sadler's Wells) vyhrála 5 dostihů včetně Prix Saint-Alary (Gr.1), v chovu dala 8 vítězů, vedle Cat Juniora i v listed umístěného The Wild Swan (Storm Cat). Je též bábou vítěze Prix Thomas Bryon (Gr.3) Mate Story či Gr.1 umístěného Cabecinho. Skvělou matkou byla bába Lunadix (Breton), Gr.3 umístěná, jejímž nejlepším potomkem byl francouzský klasický vítěz a později elitní plemeník Linamix (Mendez), vedle něj dala i dvouletého šampióna Long Mick. (miv)

Cat Junior Etalon video