16.04.2021 GATSBY vítězem hlavního dostihu v Itálii

Napsali o nás - www.dostihy.fitmin.cz

Gatsby2

 

 

 

Čtyři překážkové dostihy byly dnes na programu mítinku v Miláně. Tři z nich vyhráli čeští koně, ve čtvrtém se sice radoval polský Ocean Life (Estejo), v sedle však měl českého žokeje Pavla Složila. Zkrátka tentokrát nepřišel ani český chov. V hlavním dostihu dne, steeplechase pro čtyřleté Premio Spegasso (3600 m, 17.600 €) se ve své třetím životním startu prosadil odchovanec Hřebčína Napajedla GATSBY (Egerton - Greek Wedding, Arch), svěřenec trenéra Pavla Tůmy, reprezentující modrožluté barvy stáje Jiřího Charváta.

 
Janem Faltejskem vedený ryzák, který loni vítězně debutoval na proutěnkách v Pardubicích a letos v lednu v Pise skončil druhý ve své první steeplechase, dnes v cílové rovině přešel přes vedoucího Tancarville (Le Havre) s Pavlem Složilem, v závěru odrazil útok nastupujícího domácího Salcreta (Sakhee's Secret) a připsal si druhý životní triumf (záznam). Tancarville Josefa Váni skončil třetí, na Noni Stara (Motivator), připravovaného Váňou mladším, zbylo šesté místo.

Ale ani oba Váňové nedjíždějí z Milána s prázdnou. V úvodních prodejních proutěnkách Premio Cogne (4, 3200 m, 12.000 €, záznam) se po boji s domácím Urban Hero (Elzaam) o krk prosadil VENTURA BOUNTY (Dabirsim), Josefem Bartošem vedený valach ze stáje Scuderia Aichner, připravovaný Josefem Váňou mladším, a v Premio Bullona (pp, 5+, 3200 m, 12.000 €, záznam) dovedl své velké sólo k přesvědčivému pětidélkovému vítězství NATAM (So You Think) Scuderie Tania z lotu Josefa Váni staršího, v jehož sedle byl Pavel Složil. V dostihu z 8 účastníky sice startovali jen dva čeští koně (Morning Star skončil šestý), do sedla se ale vyhouplo 5 českých jezdců - Ondřej Velek, Rostislav Benš a Jan Faltejsek vedli domácí koně.

Ve výčtu dnešních překážkových klání už chybí jen proutěnky pro tříleté nováčky Premio Dei Novizi (3200 m, 16.500 €, záznam), v nichž Jean Blue (Blue Coral) s Janem Faltejskem skončili čtvrtí, zatímco vítězství získal domácí OCEAN LIFE vedený Pavlem Složilem. (miv)