info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
18.08.2018 Napsali o nás - katalog ročků

www.dostihy.fitmin.cz

Polobratr Derby vítěze a další noví koně v Katalogu ročků

: | Zveřejněno: 4. 9. 2018 8:23

lou berry 883

Nabídku Katalogu ročků, služby společnosti Blacktypepedigree, s.r.o. pro české chovatele a majitele, rozšířila početná skupina ročků narozených v Hřebčíně Napajedla. V zajímavé kolekci nechybí potomci jedničkových vítězek a nabízen je dokonce i polobratr derby vítěze.


Tím je ryzák LOU BERRY, hřebec z prvního českého ročníku vítěze Kilternan Stakes (Gr.3) a otce klasické vítězky a druhé z Magyar Derby Megkapó The Bogberryho (Hawk Wink), polobratr vítěze Slovenského derby Love Me (Egerton), též úspěšného ve Velké dubnové ceně a třetího ze slovenské Velké jarní. Matka Lorellai (Look Honey) je polosestrou vítěze Českomoravské ceny (NL) a Jarné míle (I.k.) Larka (Rainbows for Life), vítězky Stříbrného poháru (CH) Laccarie (Arcane) či druhé ze Saint Leger na Slovensku Lakory (Arcane).

Rodinu vynikající Latiny (Masis) zastupuje vedle Lou Berryho i klisna LATINA LADY, hnědka po Sadler's Wellsově synu Pouvoir Absolu. I její matka La Rainba (Rainbows for Life) je dcerou Lakonky (Wolver Heights) a tudíž polosestrou Larka, Laccarie či Lakora, a i ona už ukázala, že má v chovu co nabídnout. Zatím jí vyběhli dva potomci, oba se však dokázali umístit v dostizích nejvyšší kategorie. Landaron (Egerton) získal třetí místa v Ceně Masise (I.k.) a Memoriálu dr. Frankenbergera (I.k.), Lacorana (Blue Coral) skončila pátá v Jarní ceně klisen (L).

Polosourozencem koně umístěného v klasickém dostihu je i ryzák SOPHIST po The Bogberry (Hawk Wing), jehož matka Sweet Answer (Peintre Celebre), sama druhá v Jarní ceně klisen na Slovensku, dala dokonce dva potomky, kteří se umístili v klasických dostizích - Starbucka (Tiger Cafe), který finišoval na druhém místě v Saint Leger a Samou (Saddex), která ve Slovenském Oaks obsadila třetí místo.

Výbornou rodinu reprezentuje i ABSOLUTIC po Pouvoir Absolu (Sadler's Wells), jehož matka Anjou (Sholokhov) vyhrála bývalou Cenu Hřebčína Napajedla a je dcerou svého času nejúspěšnější matky v českém chovu Arganty (Monsun), čtyřnásobné klasické vítězky. Hřebec je úzce 2x3 prochován na Sadler's Wellse (Northern Dancer) a trojnásobně (4x4x5) na jeho bábu, legendární Special (Forli).

absolutic 866
Absolutic je prochován 2x3 na Sadler's Wellse podobně jako loňská vítězka Prix de l'Arc de Triomphe Enable

Dalším potomkem trojnásobného listed vítěze a grupově umístěného Pouvoir Absolu, otce v neděli tak skvěle se prezentující Dark Absolu, v nabídce napajedelských ročků je AVIGNON. Sedmého února narozený hnědák je prvním potomkem čtyřnásobné vítězky se ziskem 268 tisíc korun Aurory (Stormy Jail). Hodně podobnou vizitku má i klisna NEARCTICA, která je též dcerou Pouvoir Absolu a prvním hříbětem své matky. Tou je New Soul, dcera vítěze Epsom derby Sinndara, která běhala v Německu, kde získala 4 vítězství a vydělala 16.154 €.

Jednou z relativně nových posil napajedelského stáda je klisna Princess of Gracie (Arch), kdysi zakoupená v Badenu za 38.000 €, která na dráze vyhrála mj. Cenu Hřebčína Napajedla (NL), Cenu zimnej královnej (I.k.) a posléze se neztratila ani v dostizích přes proutěné překážky, kde doběhla druhá v Ceně Elektrizace železnic (I.k.). V letošní nabídce je její druhý potomek hnědák PRINCETON (The Bogberry).   

Lákavý rodokmen má i hnědák RENASI, taktéž syn The Bogberryho, jehož matka Renessie (Stormy Jail) nejenže doběhla druhá v Cene zimnej královnej (I.k.) a třetí v Austrian Oaks (Gd3), ale je též pravou sestrou šampióna dvouletých Renny Storma, nejúspěšnějšího českého ochovance na francouzských drahách, kde mj. vyhrál dostih o 52.000 €. 

V napajedelské nabídce nechybí ani dvě klisny z rodiny šampiónky tříletých klisen 2000, vítězky Slovenského St. Leger a druhé z Oaks Shercany (Arcane). Její vnučka SHEBY LOVE (Egerton) je dcerou Sheby (Rainbows for Life) matky velmi užitečných Sebastiana (Security Risk) a Sheby Jaila (Stormy Jail), pravnučka SHEHREZADA (Egerton) je prvním potomkem Sheikry (Security Risk) vítězné pravé sestry Sherona, pátého z Ceny prezidenta republiky (NL) a především vítěze Ceny Vltavy (NL).

Pokud chcete sázet na jistotu neměly byste přehládnout ryzku WELLUNCU (Egerton), jejíž matka Well Knit (Robellino) dosud dala 7 startujících potomků, z nichž každý dokázal zvítězit, dcery Whitney Risk (Security Risk) a Wahida (Rainbows for Life) obsadily navíc shodně čtvrtá místa v Oaks.  

wellunca 915
Wellunca, dcera úspěšné matky Well Knit 

Ač jejím chovatelem je Tomáš Ostřádal, s napajedelským hřebčínem má hodně společného i poslední z nováčků v Katalogu ročků CHARMING EMMA. Jejím otcem je napajedelský Egerton (Groom Dancer), matka Chat Et Chien (Security Risk), třetí z Pardubické zimní královny (I.k.), pochází z napajedelského chovu a sama Charming Emma se v Napajedlích narodila a byla tam odchována. Jelikož Egerton se dobře ukazuje jako otec steeplerů a matka Chat Et Chien, pátá v Červnové cross country Válečníka, je polosestrou vítěze Velké pardubické Charme Looka, zaujme tato klisna jistě i majitele orientující se na překážkový provoz. (miv)