info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
11.04.2019 Napsali o nás - Egerton

www.dostihy.fitmin.cz

Egerton připustí Kasimovu sestru Kasimu, v Aintree triumfovala jeho rodina

: | Zveřejněno: 10. 4. 2019 8:55

Napajedelský EGERTON (Groom Dancer), otec TalentaPoinsettie či Diplomaty, získává na popularitě mezi chovateli překážkových koní. Nejnovějším přírůstkem mezi klisnami, které by měl letos připustit, je sedmiletá hnědka Kasima (Magnus), pravá sestra vítěze dvou kvalifikací a čtvrtého a páté z Velké pardubické v letech 2013 a 2014 Kasima.

 
Zpráva o další partnerce překážkového potenciálu u Egertona přichází v době, kdy Egertonova rodina slavila úspěch i během mítinku s Grand National v Aintree. V tamní Red Rum Handicap Chase (Gd3) se prosadil irský odchovanec Moon Over Germany (Germany), jehož praprabába Envira (Yoggi) je prabábou napajedelského Egertona.

Rodomen Moon Over Germany má však pro nás půvab i díky mateřskému otci, vítězi Saint Leger (Gr.1) či Prix Royal-Oak (Gr.1) Moonaxovi (Caerleon), jehož matka Moonsilk (Solinus) vešla i do historie českého turfu zásluhou svého syna Darsalama (Desert King). 

Egertonovi, který letos absolvuje již 11. připouštěcí sezónu, dosud vyběhlo podle dat Katalogu plemeníků na překážkách 38 potomků, 19 z nich zvítězilo v celkem 52 dostizích a celkový zisk jeho potomků nad překážkami dosáhl 4,31 miliónu korun. (miv)