info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
03.12.2019 Napsali o nás - WIRELESS

www.dostihy.fitmin.cz

Wireless už je v Napajedlích. Vítěz Lokotrans EJC Middle se připravuje na svou novou roli

Zveřejněno: 22. 11. 2019 17:58

Wireless

 

 

 

 

Stejný den, kdy Boomboom Kiss rozšířil řady blacktype potomků plemeníka Kentucky Dynamite (Kingmambo) na 11, odcestoval jiný jeho syn a z pohledu blacktype výsledků ten ze všech nejúspěšnější WIRELESS z tréninkové centrály v Bošovicích do Hřebčína Napajedla, kde nastoupí roli plemeníka.

Osmiletý ryzák Wireless, loňský šampión českých mílařů, získal během 7 sezón na dostihové dráze celkem 10 vítězství na francouzských drahách a další 3 pak v Čechách a na Slovensku. Vrcholem kariéry hřebce, kterého nejprve připravoval ve Francii trenér Rouget a po zakoupení stájí Leram v červnu 2016 Václav Luka mladší, bylo vítězství v listed Prix de Montretout na 1600 metrů v Maisons-Laffite, druhé místo v Gr.3 Prix Quincey opět na míli v Deauville a čtvrté v Gr.1 Premio Roma na 2000 metrů v Římě. Vedle toho získal ještě dalších 7 umístění v blacktype dostizích. Na francouzských drahách vydělal 324.200 €, s majitelskými prémiemi dokonce 485.388 €, dalších 848.250 Kč získal na českých a slovenských drahách. 

Hřebec je nejúspěšnějším potomkem plemeníka Kentucky Dynamite, mílaře, který zvítězil v Prix de la Jonchere (Gr.3) a finišoval druhý v Prix Jean Prat (Gr.1).  Ve francouzském chovu působil 8 sezón a zanechal po sobě podle statistik France Galop 183 potomků, kteří celkem ve Francii získali 197 vítězství a vydělali 4,305.205 €. V říjnu 2015 byl exportován do Tunisu.

Dal 4 listed vítěze a dalších jeho 7 potomků získalo blacktype umístění. Vedle nich je třeba zmínit i vítězku Českého derby Blesses Kiss, který by možná také na blacktype dosáhla poté, co ve francouzských listed obsadila čtvrté a páté místo. Byla však prodána do Ruska, kde po dvou suverénních vítězstvích v prvních dvou startech letos v květnu se již na dráze neukázala.

Wireless bude druhým zástupcem linie založené výborným Kingmambem (Mr Prospector) v našem chovu. Prvním byl Hřebčínem Střelice pronajatý Calming Influence (King's Best) a shodou okolností právě do Střelic zamířil i další vnuk Kingmamba, který od následující sezóny bude působit v českém chovu, polský šampión Va Bank (Archipenko). (miv)