11.01.2021 Napsali o nás - polosestra Pouvoir Absolu

www.dostihy.fitmin.cz

Jet Dark

 

 

 

 

V sobotu proběhl v jihoafrickém Kenilworthu velký mítink, jehož vrcholem byla L'Ormarins Queen's Plate (Gr.1), mílová zkouška pro tříleté s starší koně, patřící mezi sedm nejlépe dotovaných dostihů tamního, vysoce rozvinutého a kvalitního turfu. Triumf v něm slavil tříletý Jet Dark (Trippi), jehož vítězství je dalším velkým úspěchem rodiny, mající svého zástupce i mezi českými plemeníky.

 
Hřebec, který je po devíti letech prvním tříletkem, jemuž se v prestižním dostihu podařilo uspět proti starším koním, už ve dvou letech vyhrál Langerman Stakes (Gr.2), toto je ale největší úspěch jeho dosavadní kariéry. 

Jihoafrický odchovanec je mimořádně zajímavý i pro nás, neboť jeho bába Pleine Nuit (Machiavellian) je polosestrou v napajedelském chovu působícího Pouvoir Absolu (Sadler's Wells). Pro Pleine Nuit to navíc nebyl první úspěch v jihoafrickém turfu. Vítězka dvou francouzských dostihů sice sama na úspěch v blacktype společnosti nedosáhla, v jihoafrickém chovu ale dokázala dát hned dva blacktype vítěze - hřebce Brown Penny (Fort Wood), vítěze Pocket Power Thukela Handicapu (L) a valacha Night Trip (Trippi), jemuž se dvakrát podařilo vyhrát The Darley Arabian (L) a finišoval druhý v Gr.1 Mercury Sprint. (miv)

Video dostihu