info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
03.02.2021 Napsali o nás - Fraga odchází do Napajedel

www.dostihy.fitmin.cz

Zimní královna Fraga posílí napajedelské stádo. Jejím prvním partnerem bude Wireless

V Napajedlích chystají rande bývalých svěřenců Václava Luky. Poté, co po lednovém startu ukončila dostihovou kariéru, získal předloňskou zimní královnu FRAGU (Holy Roman Emperor) napajedelský hřebčín. Jako prvního partnera klisny, která na dráze hájila barvy stáje Leram a dnes dorazí do Napajedel, vybral hřebčín taktéž bývalého zástupce červenočerných barev Milana Kříže Wirelesse (Kentucky Dynamite).

 
Šampiónku dvouletých klisen Fragu vydražil jako ročku Tomáš Janda na Tattersalls Ireland September Yearling Sale za 14.000 €. V deseti kariérních startech, z nichž vytěžila dvě vítězství a 3 umístění, vydělala 547 tisíc korun především za zmíněné vítězství v Ceně zimní královny (L) a pak za druhá místa vJarní ceně klisen (L) a Ceně zimního favorita (L).

Klisna je dcerou coolmorského  Holy Roman Emperora (Danehill), špičkového dvouletka, vítěze Phoenix Stakes (Gr.1) či Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1), který odešel předčasně před zahájením kariéry ve třech letech do chovu, aby v Coolmoru nahradil neplodného Danehillova syna George Washingtona. V chovu, kde letos bude stát 12.500 €, již dal 47 grupových vítězů a 42 vítězů listed dostihů, 13 jeho potomků vyhrálo Gr.1 dostih. 

Matka Dame Lucy (Refuse to Bend) vyhrála dva dostihy ve třech a čtyřech letech. Na dráze se jí dosud představili dva potomci, vedle Fragy startoval i nyní čtyřletý valach Will Be King (Charm Spirit), trojnásobný vítěz, který vydělal přes 25 tisíc liber. Loni na podzim byl její roční syn, pravý bratr Fragy, vydražen za 50 tisíc liber. Bába Sheer Glamour (Peintre Celebre), jednou umístěná, dala dva vítěze z pěti startujících, prabába Auntie Maureen (Roi Danzig) přivedla na svět mj. i Gr.3 vítěze Coney Kitty a je bábou trojice blacktype vítězů včetně vítěze Dante Stakes (Gr.2) a druhého z Epsom Derby Libertariana (New Approach). (miv)

Video dostihu - vítězství v Ceně zimní královny