info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
26.07.2021 Orleano jedničkovým vítězem

www.dostihy.fitmin.cz

cena mesta kv21

 

 

 

 

 

 

Už v předsezónním rozhovoru prezentovala Ivana Pejšková svého svěřence ORLEANA (Egerton) jako největší naději na úspěchy v letošní sezóně. Stále zrající pětiletý napajedelský odchovanec, který se loni prodral ze čtyřek až do dostihů druhé kategorie, ukázal další růst třídy letos, kdy si po několika loňských umístěních nejprve připsal první vítězství ve dvojkách a dnes jej korunoval lehkým vítězstvím v hlavním dostihu dne 92. Ceně města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího.

 
Na cestě k prvnímu jedničkovému vítězství reprezentantovi stáje Hippolit Star pomohl výborný výkon žokeje Jířího Chaloupky, který Orleana usadil na třetí pozici na bariéře a ušetřil několik metrů i při točení do cílové rovinky, kde své soupeře podjel, posunul se na čelo, které bez většího vypětí udržel až do cíle. Druhý doběhl Australien (Olympic Glory), třetí zvenčí finišující Achird (Archipenko) a čtvrtý favorizovaný Rate (Reliable Man), který první polovinu dostihu diktoval tempo, než jej vystřídala v cíli nakonec šestá Imsexyandiknowit.

Z chovu Hřebčín Napajedla pocházející Orleano je synem letos předčasně uhynulého Egertona (Groom Dancer) a dvojnásobné vítězky Olmaia (Sholokhov), matky pětinásobného vítěze Orsona (Egerton) či Orphanty (Pop Rock), která vyhrála čtyři dostihy. Bába Oxalana (Lagunas) byla pravou sestrou německého Gr.1 vítěze Oxalagu a v barvách Wrbna Racing vyhrála čtyři jedničkové dostihy včetně slovenského Zlatého poháru (L).

NN21 orleano2

(miv)

video dostihu