info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
08.09.2021 Westminster Cat Listed vítězkou v Polsku - Napsali o nás

www.dostihy.fitmin.cz

Westminster catVýsledek prvního velkého dostihu pro dvouleté v Polsku Nagrody Dakoty (L) na 1300 metrů, který se běžel tuto sobotu ve Sluzewieci, potěšil napajedelské chovatele. Vítězství získala dvouletá klisna ze stáje Westminster Mariana Ziburskeho WESTMINSTER CAT (Alhebayeb), která byla odchována právě v Napajedlích.

 
"Její matku Katdogawn privátně koupil Tomáš Janda, když Westminster Cat byly tři dny," uvedla pro naše stránky šéfka napajedelského hřebčína Martina Benková. "Připustili ji Footstepsinthesand a přivezli do ČR. Po tomto hřebci se Katdogawn narodil krásný ryzák, který tento týden odjel od nás do tréninku k Ing. Lukovi. Letos se u nás narodila Katdogawn krásná klisnička po Lord of England a nyní je Katdogawn březí po Amico Fritz."

Katdogawn (Bahhare) má za sebou velmi úspěšnou dostihovou kariéru čítající 7 vítězství včetně Gr.2 Santa Ana Handicapu, Dahlia Handicapu a San Clemente Handicapu v USA. Klisna, která na dráze vydělala po přepočtu téměř půl miliónu liber, dala zatím 2 vítěze z 8 startujících potomků. Vedle zmíněné Westminster Cat dokázal zvítězit i její syn Oor Jock (Shamardal), který získal 7 vítězství a doběhl třetí v listed Galtee Midsummer Sprint Stakes. (miv)

Video dostihu