info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
17.09.2021 Napajedelští ročci na prodej - napsali o nás

www.tiparuvpalec.cz

Napajedelští ročci na prodej

Napajedelští ročci na prodej
 

Hřebčín Napajedla nabízí k prodeji devět svých ročků, které čerstvě nafotil do svého katalogu.

Hřebčín Napajedla měl letos 15 ročků, 6 z nich však již našlo kupce. Není výjimkou, že řada z nich nalezne svého majitele již jako hříbata. To platí i letos. Ze čtyřech hříbat, která měli Napajedla v nabídce, jsou již dvě prodána. Nabídka napajedelských ročků k prodeji nyní čítá devět jmen. Ti jsou čerstvě nafocení a můžete si je prohlédnout i s původy na stránkách hřebčína. Pojďme si je ale představit i tady.

AMIGO (Amico Fritz (GER) - Anjou (GER)) - hřebec

Syn předního německého sprintera, který se u nás předvedl „zimní královnou“ Love Connection a letos má první ročník dvouletých z našeho působení. Matka Anjou je dcerou výborné Arganty, sama byla třetí v Jarní ceně klisen a vyhrála předzkoušku Oaks. V chovu dala zatím pět startujících potomků. Nejlepší z nich byl Absolutic, který si loni nevedl špatně v derby předzkouškách, ale později již nestartoval. Anjellico vyhrál vedvou letech trojku.

 

CEASARIUS (Egerton (GER) - Cassie (FR)) - hřebec

Otec Egerton, který již uhynul, patřil mezi naše přední plemeníky. Dokázal dát derby vítěze na Slovensku Love Me i našeho St Legeru Taggertona. Teď ho reprezentuje především jedničková vítězka Wellunca, na překážkách její stájový druh Talent, loni čtvrtý ve Velké pardubické, mezi mladými se ukazuje dobře Gatsby. Matka Cassie patřila ke špičce tříletého ročníku. Vyhrála Memoriál Rudolfa Deyla, druhá byla v Ceně Nory Jeane, čtvrtá v Oaks a pátá v Jarní ceně klisen. Na dráze má prvního startujícího potomka, který zatím jen debutoval.

 

CLAUDIO (Egerton (GER) - Claudia Fong (GB)) - hřebec

Matka Claudia Fong toho sice na dráze mnoho neukázala, ale je polosestrou Snap Call, druhé v Listed na 2000 metrů ve Francii. Claudio je její první potomek.

 

IMPERIO (Pouvoir Absolu (GB) - Ines (FR)) - hřebec

Přestože se Pouvoir Absolu uplatňoval na supervytrvaleckých tratích, dal u nás vítězku Ceny zimní královny Dark Absolu. Avignon byl loni třetí v St Legeru. Matka Ines byla druhá v Oaks a vyhrála Oaks na Slovensku. Na dráze má zatím jen dvakrát startujícího potomka.

 

PORTONIC (Egerton (GER) - Princess of Gracie (USA)) - hřebec

Matka Princess of Gracie vyhrála slovenskou a pardubickou „Zimní královnu“. Ve třech letech pak předzkoušku Oaks, později několikrát vyhrála na překážkách. Její dva startující potomci toho moc nepředvedli, Egerton je ale úspěšnějším plemeníkem než otcové prvních dvou.

 

RALPH (Chardonney Tcheque (FR) - Renessie) - hřebec

Matka Renessie je polosestrou Renny Storma, který byl úspěšný u nás, ale vyhrál i ve Francii. Byla druhá v Ceně zimní královny a v chovu dala Renasiho, který se loni dostal až do derby.

 

RAPETTI (Pouvoir Absolu (GB) - Rapet (IRE)) – klisna

Matka Rapet se ukazovala dobře ve dvou letech a z kraje tříleté sezóny vyhrála předzkoušku Jarní ceny klisen Memoriál Rudolfa Deyla.

 

STEVE (Amico Fritz (GER) - Skara (IRE)) – hřebec

Matka byla jako dvouletá neporažená a vyhrála Cenu Masise a Cenu zimní královny, ve třech letech byla čtvrtá v Jarní ceně klisen. Její první potomek toho tolik neukázal, ale dvouletý Skyforce, který má také rychlejšího otce, letos lehce vyhrál ve Slušovicích.

 

WILLEMINA (Pouvoir Absolu (GB) - Waka Laura (IRE)) – klisna

Matka Waka Laura byla výborná sprinterka, která vyhrála pět jedničkových dostihů. Její první potomek Wakai Go si letos vyhrál.

 

(Ondřej Blahník)