info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
27.09.2021 WELLUNCA LISTED VÍTĚZKOU PŘI EJC

Famózního výsledku dosáhla čtyřletá napajedelské odchovankyně WELLUNCA (Egerton - Well Knit, Robellino), když v sobotu 25.9.2021 zvítězila v HRUBYMOVING EJC LONG - 43. Ceně českého turfu (R - cena Listed - 3 + - 2400 m - 600 000 Kč).

Svěřenkyně Hany Kabelková porazila top favorita Nagana Gold (Sixties Icon), který je Gd1 vítězem a nebo těsně druhý z Hardwicke Stakes, Gr.2 dostihu v Ascotu, jehož zisk činí 8 235 780 Kč. Nagano Gold dokončil dostih na třetím místě, za stájovým kolegou Premier Lion (Zanzibari), jehož zisk je 2 319 195 Kč.

Wellunca je v majetku stáje EPICOS, trenérkou je Hana Kabelková.
Majiteli i trenérce gratulujeme ke skvělému výsledku naší odchovankyně.

------------------------------------------------------------------------------
Napsali o nás:
 

www.dostihy.fitmin.cz
Nagano Gold poražen

Ještě překvapivější úspěch se mu podařil v Hrubymoving EJC Long - 43. Velké ceně českého turfu (L, 3+, 2400 m). V poli šesti koní nemohl být favoritem nikdo jiný než poprvé po čtyřech letech v Česku startující Nagano Gold (Sixties Icon), jehož šance zvyšoval nejen nejzkušenější žokej letošního ročníku EJC Gerald Mossé, ale i fakt, že mu v dostihu měl pomáhat stájový kolega Premier Lion (Zanzibari), do jehož sedla se vyhoupl žokej De Vries. Ten se sice své role ujal a pole zavedl až do cílové roviny, tam však marně čekal na nástup svého slavnějšího kolegy, který si sice už v závěrečném oblouku začal výrazně zlepšovat pozici a z posledního místa se posunul na třetí, v cílové rovině ale už nedokázal své postavení zlepšit. Když už se zdálo, že jej vítězně zastoupí Premier Lion, přišel na vteřinu načasovaný závěr WELLUNCY (Egerton), která pod Antoniem Fresu znovu ukázala, že má skvělou podzimní formu a po nečekaném vítězství v loňském ročníku EJC vyhrála i letos. Premio Lion na ní ztrácel krátkou hlavu, třetí Nagano Gold už ale 4 1/4 délky. Napajedelská odchovankyně Wellunca běhá v barvách stáje EPICOS a trénuje jí Hana Kabelková.   

ejc long 2021

 

www.galopp-reporter.cz
8. dostih: HRUBYMOVING EJC LONG – Třetí Nagano Gold a výborná Wellunca

Nagano Gold měl být třídově jinde, přeci jen jde o koně, který v minulosti zvládl předvést výborné výkony na grupové scéně, tentokrát ale v závěru nezvládl více než třetí místo. Pod Geraldem Mossém cválal v průběhu na chvostu pole, načež se jej snažil žokej rozhýbat, leč dvojice koní byla lepší, a to včetně vodiče Premier Liona pod Adrie de Vriesem. Ten vydržel na špici až do samotného závěru, kdy zuby nehty držel prvenství, jenže ANTONIEM FRESU skvěle odjetá WELLUNCA předvedla natolik silný finiš, že neměl šanci. Čtyřletá klisna po Egerton z Well Knit zase jednou udělala radost příznivcům českého chovu, protože porazit koně jako Premier Lion, Nagano Gold či Cote Jardin, na to už je třeba zvíře vysoké úrovně. A přesně takové má v péči trenérka Hana Kabelková.           

Vysokou úroveň předvedl i žokej Antonui Fresu, jenž se tímto vítězstvím dostal na čelo šampionátu. Za Welluncou a dvojicí trenéra Václava Luky doběhl čtvrtý Cote Jardin (Janáček) a pátá Iamsexandiknowit (Vogt), která oplatila slušovickou porážku šestému Darkolvovi (Seidl).

 

www.dostihovy-svet.cz
EJC: Pohár plný překvapení, vítězem Ital Fresu

Evropský pohár žokejů roku 2021 je minulostí, a početní diváci, kteří v Praze tradičně vytvořili jeho rámec, se rozhodně nenudili. Čtyři překvapivé výsledky čtyř dostihů nejvyšší kategorie přinesly v letošním Jockey Cupu pořadí, s kterým počítal málokdo, a mamutí trofej letos převzal italský mladík Antoniu Fresu.

Ten byl tako hlavním protagonistou jednoho z velkých šoků dnešního odpoledne – v sedle Welluncy totiž vyhrál Velkou cenu českého turfu, v níž až třetí skončil při obnovené pražské premiéře dvojnásobný český Kůň roku Nagano Gold.  2400 metrů dlouhý test v posledních metrech rozhodoval dramatický souboj Welluncy a Nagano Goldova stájového druha Premier Liona.  Ital Fresu v sedle odchovankyně napajedelského hřebčína měl v líbivém souboji více štěstí než Adrie de Vries.  Doběh Velké ceny českého turfu nakonec také kopíroval celkové pořadí Jockey Cupu, v jehož průběhu se de Vries dočkal i pozornosti posádek obou přítomných sanitek, nakonec ale mítink úspěšně dokončil.

 

www.jezdci.cz
Evropský pohár žokejů plný překvapení získal Fresu, Nagano Gold třetí

 25.09.2021 22:55 | AUTOR: Martin Cáp |
ikonka

Italská hymna zněla na závěr nejbohatšího rovinového mítinku české sezony. Antonio Fresu získal v Chuchle Areně Praha dvě vítězství a s náskokem čtyř bodů kraloval i celkovému pořadí EJC. Nagano Gold při návratu na české dráhy doběhl na třetím místě.
 

S napětím očekávaný návrat dvojnásobného Koně roku Nagano Golda na domácí půdu po čtyřech letech neskončil happy-endem. Hrdina z Ascotu i řady francouzských startů se musel spokojit s třetím místem.

Hřebcův stájový kolega Premier Lion se postaral o solidní tempo, které postupně zvyšoval a pětice soupeřů ho následovala v husím pochodu. Gérald Mossé se chvíli s Nagano Goldem přetahoval, ale brzy se mu hnědáka pořadilo usadit na poslední pozici. V lahovickém oblouku se posunul blíže vedoucím koním, ale v závěrečné třístovce nedokázal přijít se svým pověstným zrychlením.

Jeho vodič Premier Lion pod Adriem de Vriesem do posledních metrů živil naději na stájové vítězství a až po tuhém boji podlehl o krátkou hlavu srdnatě bojující Wellunce. Čtyřletá ryzka stáje Epicos z tréninku Hany Kabelkové si tak po roce zopakovala vítězství na největším mítinku sezony. Nagano Gold na ni v cíli ztrácel více než 4 1/4 délky, další ze skloňovaných koní Cote Jardin následoval o další délku zpět na čtvrté pozici.

 

www.tiparuvpalec.cz

Pro „Nagana“ všechno špatně, Wellunca toho využila (analýza)

Pro „Nagana“ všechno špatně, Wellunca toho využila (analýza)
Wellunca s Antoniem Fresu poráží těsně Premier Liona v EJC Long - VC čského turfu - foto Zenon Kisza

Vytrvalecký vrchol nejen EJC 2021 vybojovala česká odchovankyně, přestože běžel ve velkých evropských dostizích úspěšný Nagano Gold.

Hrubymoving EJC Long - Velká cena českého turfu

(lokální Listed, 3+, 2400 m, 600 000 Kč)

Vytrvalecký vrchol nejen Evropského poháru žokejů, ale celé sezóny, nepřilákal na start žádného tříletého koně a bohužel tedy nebyl generačním srovnáním. V šestičlenném poli však byl Nagano Gold, který se na chuchelskou dráhu vrátil po čtyřech letech, kdy tu opanoval St Leger. Od té doby sbíral úspěchy na zahraničních drahách, kdy získal dvě Listed vítězství, ale jeho největšími úspěchy byla druhá místa v Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1) a Hardwicke Stakes (Gr.2) na Royal Ascotu. Jak se ale ukázalo, neměl svůj den.

Přestože stav dráhy byl naměřen 3,8 tedy dobrá, od začátku bylo vidět, že od koní to lítá a dráha byla brzy rozbitá. To všechny překvapilo, protože v poslední době nepršelo a očekávala se optimální dráha. V hlavních dostizích dne tak brali jezdci koně na ven. Je škoda, že zrovna na takto velký dostih se nepovedlo dráhu dobře připravit a byla viditelně překropená. Samozřejmě kvalitní dráha by měla být připravena na každý dostihový den.

WELLUNCA (15:1) loni vyhrála EJC Cenu Hrubymoving Transport, což byl dostih pro klisny na 2200 metrů, který byl v loňském roce zařazen do Evropském poháru. Do letošní sezóny nevstoupila nejlíp, když v předzkoušce Velké ceny Slovenska v Bratislavě skončila šestá. Profil bratislavské dráhy však není ideální pro koncové koně a stáj navíc na jaře avizovala skluz v přípravě díky špatným tréninkovým podmínkám. V dalším startu doběhla dokonce poslední, v Memoriálu Josefa Dolejšího na 2000 metrů v Karlových Varech však běžela po dvou a půl měsíční pauze. Že jí tento dostih pomohl, ukázal hned další start, kdy na stejné dráze vyhrála dvojkový dostih na 2400 metrů, což byla pro ni lepší distance. Je totiž vytrvalá a jejímu finiši pomohla i oblíbená měkká dráha.

Stav dráhy jí hrál do karet i nyní. Ve slušně rozjetém dostihu ji Antonio Fresu držel na čtvrté pozici, ale již na začátku cílové roviny si polepšila a po vnější bariéře atakovala vedoucího Premier Liona. S ním svedla dramatický souboj až do závěrečného konce, kdy ho v cíli dokázala těsně porazit. Ukázala tak na naše poměry slušnou třídu i to, že se na podzim opět dostala do výborné formy.

Pro český chov je to letos další bod na jedničkové scéně a druhý pro uhynulého plemeníka Egertona, který je otcem Orleana, který vyhrál zmiňovaný Memoriál Josefa Dolejšího. Matka Well Knit dala již několik kvalitních potomků, mezi niž byly i čtvrté z Oaks Wahida a Whitney Risk, na překážkách se aktuálně nadějně ukazuje Well Absolut, který si ve třech letech zkusil derby. Dalšími jedničkovými vítězkami českého chovu letos také byly klisny. Faliraki vyhrála Memoriál Vlastimila Smolíka, vítězka Jarní ceny klisen Solemeena vyhrála v sobotu EJC Cenu společnosti KSB – Pumpy + Armatury určené českým odchovancům, kde kromě vítězné dotace 50.000 brala i 100tisícovou prémii.

 


Video dostihu