info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
20.09.2022 Willemine vítězkou Ceny zimní královny

Další svělý úspěch pro napajedelský chov přineslo nědělní vítězství dvouleté klisny WILLEMINE (Pouvoir Absolu - Waka Laura, Windsor Knot) v Ceně zimní královny (R - cena Listed - 2 klisny - 1600 m - 550 000 Kč).

Svěřenkyně trenéra Luboše Urbánka absolvovala svůj druhý životní start a zvítězila jistě o 1 1/2 délky jako jediná česká odchovankyně v poli.
Willemine debutovala 27.8. druhým místem v Mostě. Matkou Willemine je vynikající sprinterka, pětinásobná vítězka I.kategorie WAKA LAURA (Windsor Knot). Prvním potomkem Waka Laury je čtyřletý Wakai Go (Stormy Jail), dvojkový vítěz; druhým potomkem tříletý Wakario (Amico Fritz), který v květnu debutoval. Dále dvouletá zimní královna Willemine a na svůj odchod do dostihového tréninku čeká roční hřebec Wanna Go (Wireless).
Willemine zakoupila stáj Lokotrans v Napajedlích začátkem září 2021.

Letošní dostihová sezóna je pro napajedelský chov mimořádná. Vítěz Slovenského derby (Gd3) a českého St. Leger (L) Gasparini se v Napajedlích narodil a byl zde odchován. Vítězka Oaks (L) a třetí ze St. Leger (L) Vignetta je napajedelskou odchovankyní. Další napajedelská odchovankyně, první potomek skvělé Dally Hit Dally Top, doběhla druhá v Jarní ceně klisen (L), Memoriálu Rudolfa Deyla (I.kat.), Ceně Nory Jeane (I.kat.), Ceně Whisky (I.kat.) a čtvrtá ve slovenském Oaks (L). Napajedelská odchovankyně Wellunca zvítězila v Ceně první dámy ČR (I.kat.), druhá skončila ve Zlatém poháru ČR (I.kat.) a pátá v Memoriálu Vlastimila Smolíka (I.kat.). Těsně druhá ze slovenské Zimní královny (I.kat.) Wild Water se v Napajedlích narodila a byla zde odchována. Překážkový vítěz Gd2 a Gd3 dostihů v Meranu Roncal je v Napajedlích odchovaný. Napajedelský odchovanec Lailaho doběhl druhý ve Sprinterské ceně (I.kat.), třetí v Memoriálu Jaroslava Maška (I.kat.), čtvrtý v Ceně jezdectví (I.kat.) a pátý ve Svatováclavské ceně (L). Napajedelský odchovanec Sapienti po dvou trojkových vítězstvích doběhl třetí ve Zlatém poháru ČR (I.kat.). Radost nám dělají také překážkové úspěchy polobratrů Gatsbyho a Greek Desserta, kteří jsou letos oba naporaženi a Gatsby zvítězil 2 x, Greek Dessert 3 x. Napajedelský odchovanec Sacamiro doběhl druhý ve II. kvalifikaci na VP (NL).

Trenérům i majitelům gratulujeme a děkujeme za skvělou prezentaci českého chovu.


Video Cena zimní královny

Foto Willemine - vítězství v Ceně zimní královny - fotografka Pavla Pechmanová